V soboto, 10. 6. 2023, je potekal še zadnji pohod tega šolskega leta za učence, ki obiskujejo planinski krožek. Pohoda so se tokrat lahko udeležili tudi starši. Vseh skupaj nas je bilo kar 46!

V soboto smo ob 7.00 zjutraj sedli na avtobus in se odpeljali na dolgo pot proti Avstriji. Po 4 urah vožnje, z vmesnim postankom, smo le prispeli do cilja. Sledil je 2-urni vzpon, katerega smo z lahkoto premagali. Med vzpenjanjem nas je presenetil tudi sneg! Ko smo prišli na vrh, se nam je odprl prečudovit razgled. Na vrhu smo pomalicali, nato pa si ogledali 2 cerkvici – eno avstrijsko in eno slovensko. Ker smo v daljavi zagledali bližajočo se nevihto, smo hitro pospravili in odšli v dolino. Tam smo napisali dnevnike in razdelili priznanja. Z Osnovne šole Stara Cerkev je bronast planinski znak prejel Matic Poje iz 4. razreda, srebrnega pa Tia Trdan iz 6. razreda. Čestitamo prejemnikoma priznanj!

Po podelitvi smo se z avtobusom odpeljali nazaj domov, utrujeni a polni novih doživetij.

Maša Blažič, vodja PK