V petek, 16. 9. 2022, smo na šoli, v okviru dnevov kočevarske kulture, izvedli izobraževalno-ustvarjalno delavnico za otroke O čebelarski dediščini na Kočevskem. Delavnico je vodila gospa Anja Moric (zavod Putscherle), ki je učencem 4. razredov predstavila čebele, predvsem našo avtohtono podvrsto medonosnih čebel, kranjsko čebelo oziroma kranjsko sivko. Poleg Anje, je o čebelah veliko povedal tudi kočevski čebelar, gospod August Gril. Otroci so izvedeli veliko zanimivega o čebelah. Nato pa so čebele izdelali tudi sami. Tokrat je Anji in otrokom pomagala gospa Barbara Koblar, ki je ilustratorka Anjinih pravljic in zgodb za otroke. Izdelali so veliko čebel, ki so jih združili v roje. Le ti sedaj krasijo šolsko knjižnico.

Katja Lazar