V petek, 22. aprila 2022, so učenci šestih razredov Osnovne šole Stara Cerkev imeli praznik lutk in lutkarstva.

V prvem delu jih je Živa Ogorelec, etnologinja in kustosinja Pokrajinskega muzeja Kočevje, seznanila z vrstami lutk in jih popeljala skozi življenje in plodno ustvarjanje Matije Glada, ki je bil v obdobju po drugi svetovni vojni najvidnejši predstavnik kulture lutkarstva na Kočevskem.

V drugem delu so učenci domišljiji pustili prosto pot in iz različnih materialov ustvarili svoje lastne lutke ter tako predmete obudili v življenje.

Ploden dan, poln na novo pridobljenega znanja, domišljije in ustvarjalnosti, smo sklenili z razstavo ustvarjenih lutk v zgornji avli šole.

Predstavljamo še nekaj odzivov učencev.

,,Meni se je zdelo zabavno, ker smo vsi tako lepo ustvarjali.”      Nina Marjanović, 6. b

,,To je bil najboljši dan v letu.”     Sara Debeljak, 6. b

,,Dan je bil zelo dober, ker sem se veliko novega naučil in ustvarjal, saj doma nimam dovolj časa za ustvarjanje.”     Val Virant, 6. b

,,Bilo je zanimivo, ker je bilo nekaj drugačnega in smo bili prepuščeni domišljiji in smo upodobili osebo ali naredili nov lik.”     Anja Debeljak, 6. a

,,Všeč mi je bilo, ker ni bilo samo učenje in smo lahko ustvarjali tudi po svoje.”

Nikola Narić, 6. a

Vodja kulturnega dne: Zdenka Špolar