POHOD – KOKOŠ

V soboto, 12. 3. 2022, smo se z učenci planinskega krožka z Osnovne šole Stara Cerkev odpravili na pohod na Kokoš nad Lipico. Pohoda se je udeležilo 23 učencev. Po poteh sta nas vodila Tomaž Špehar in Zinka Levstik, pridružila pa se nam je tudi sodelavka Monika Lipovac.

Ob sedmi uri zjutraj smo se zbrali pred šolo ter se z avtobusom odpeljali proti morju. Ko smo prispeli, smo s polnimi pljuči zajeli morski zrak, nato pa se pridno odpravili na pot proti vrhu.

Na pol poti se nam je odprl prečudovit razgled na morje.

Preden smo prispeli do cilja, pa smo se tik ob italijanski meji sprehodili skozi borov gozdiček proti koči.

Ker smo hodili tako blizu italijanske meje, smo spoznali tudi njihove markacije, ki se razlikujejo od naših.

Ko smo prispeli do koče, smo se usedli na sonce in pomalicali. Po malici smo se po drugi poti odpravili proti vznožju hriba. Ob poti smo zagledali star vagon ter se sprehodili mimo čebelnjaka. Spodaj nas je že čakal avtobus. Utrujeni smo se odpeljali nazaj proti Stari Cerkvi, kjer so nas pričakali starši.

Vodja PK, Maša Blažič