BRLOGČEVE NOVIČKE

December 2020

Učenci na POŠ Željne so ob zapadlem snegu imeli športni dan. Igrali so se na snegu, se sankali in ustvarjali snežake, predvsem pa se imeli lepo. Utrinke s športnega dne so fotografirali in poslali učiteljicam. Imeli smo tudi tehniški dan, kjer so po navodilih ustvarjali voščilnice in praznično dekoracijo, s katero so olepšali svoj dom.

Prvošolčki so se v prvem decembrskem snegu zabavali ob igrah in sankanju.

Opravili so tudi tehniški dan in izdelovali novoletne okraske. Izdelovali so verige, snežinke, okraske za jelko. Okrasili so svojo sobo. Je pa cel mesec prazničen. Izdelovali so voščilnice, smrečice, pekli piškote, peli.

Tudi drugošolci so se preizkusili v kreativnosti obdelovanja snega. Nekateri so naredili snežake, tudi takšne, ki so stali na glavi, uživali v igrah in sankanju.

Učiteljica likovne umetnosti pa je pripravila otrokom nekaj predlogov, kako polepšati sobe, vrata, mize in izdelati voščilnice.

Tudi tretješolci so komaj pričakali prve snežinke. Zato ni bilo vprašanja, ali bo zabava na snegu. Na tehniškem dnevu pa so praznično ustvarjali (okraski iz slanega testa, snežaki iz papirnatih tulcev, snežaki na domačem hladilniku, sejanje božičnega žita).

V 4. A razredu se učenci vsakodnevno videvajo z učiteljico preko ZOOM-a. Ko naredijo naloge, jih čaka najbolj zabavni del. Učenci ostanejo na ZOOM-u in se pogovarjajo. Učenci ZOOM že povsem obvladajo – znajo deliti zaslon, pišejo po beli tabli, poslušajo posnetke …in ne boste verjeli, vse to so se učenci naučili sami!

V januarju bi četrtošolci morali obiskati Lutkovno gledališče Ljubljana. Ker predvidevajo, da zaradi “korona omejitev” to ne bo mogoče, so v decembru opravili kulturni dan na daljavo. Ogledali so si spletno lutkovno predstavo Andreja Rusa: Žaba Greta in nato poustvarjali ob igri. No …vsi učenci se strinjajo, da bi bilo v gledališču bolj zabavno, a vsi so se tudi doma potrudili po svojih najboljših močeh in kulturi dan so izpeljali odlično! Pri lutkovni predstavi pa so se zabavali tudi starši in bratci ter sestrice.

Pretekli petek so imeli petošolci tehniški dan. Učenci so poskrbeli, da bodo božično-novoletni prazniki potekali v čim lepšem vzdušju, zato so izdelovali okraske, voščilnice, pisali voščila, pekli pecivo. Praznično so okrasili svoje sobe in z ustvarjalnostjo ter ob pomoči domačih poskrbeli, da bodo dnevi v tem prazničnem mesecu nekoliko drugačni.

V četrtek, zadnji dan pred počitnicami, pa smo prisostvovali prireditvi na zoomu. Po proslavi  so  učenci z razredniki namenili čas zabavi in sprostitvi.

Pretekli teden v četrtek in petek so učenci predmetne stopnje imeli športni in tehniški dan. Športni dan so izpeljali vsi učenci od 6. do 9. razreda. Opravili so aktivnosti po navodilih učiteljev za šport.

V petek pa so tehniški dan imeli učenci 7., 8. in 9. razreda. Za sedmošolce in osmošolce je tehniški dan potekal pod vodstvom profesorjev Gimnazije in srednje šole Kočevje. Sedmošolci so se pogovarjali preko videokonference o lesu, ogledali so si posnetek o izdelavi ptičje hišice. Za nalogo pa so dobili izziv, da sami konstruirajo zanimivo ptičjo hišico. Najboljšo skico oz. sliko bo srednja šola nagradila.

Osmošolci so se po Zoom-u pogovarjali s profesorjem na srednji šoli o kovinarstvu in strojništvu. Izpeljali so tudi kviz, ki so ga učenci reševali prek aplikacije na mobilnih telefonih. Profesor jim je pokazal tudi moderne načine risanja tehničnih risb. Učenci so izvedeli veliko novega.

Devetošolci so na svojem tehniškem dnevu spoznavali barve. Najprej so se z učiteljico za kemijo pogovarjali preko Zoom-a, kjer so dobili tudi navodila, da opravijo likovno nalogo.

Zadnji dan pred počitnicami so učenci OŠ Stara Cerkev imeli kulturni dan. Na malo drugačen način kot pretekla leta so si lahko ogledali že tradicionalno prireditev, letos e-prireditev, Novoletni živ žav. Prireditev je bila namreč posneta in predvajana kot video posnetek v spletni učilnici. Na posnetku so učenci nastopili s petjem, recitacijami in igranjem na inštrumente. Ob zaključku koledarskega leta pa je vse učence nagovorila tudi gospa ravnateljica Sonja Veber. Letos na malo drugačen način, a kljub temu zelo čustveno in toplo.

Zaključuje se posebno leto. Na nas vseh je pustilo poseben pečat. V upanju, da se bomo čimprej lahko vrnili v običajnost, vam želimo vse najlepše.

Letošnji prazniki ne bodo drugačni,
le mi jih bomo drugače praznovali.
Pa vendar bomo z družino, kar je
najpomembnejše.

Biti član družine pomeni biti
ljubljen celo življenje.

Preživite jih kar se da lepo!

Sreče in zdravja v novem letu 2021!