DECEMBRSKI POHOD NA TRDINOV VRH

V soboto, 7.12.2019, se je ob sedmih zjutraj zbralo pred šolo 21 učencev v planinski opremi. Starejši so se na avtobusu pridružili učencem kočevskih šol, mlajši z mentoric Majdo pa smo imeli svoj kombi. Izhodišče vzpona je bil Krvavi kamen. Pot je vodila skozi gozd. Pod listjem se je kmalu pokazalo blato. Dobro, da je bilo na Trdinovem  vrhu kar nekaj snega in smo si lahko očistili gojzdarje. Snega je bilo dovolj tudi za kepanje. Ogledali smo si obe cerkvici, ki stojita zelo blizu, vendar vsaka v svoji državi. Na naši strani je še zelo visok stolp. Mlajšim učencem je bila zelo zanimiva hoja po meji. V dolino smo se spustili po makadamski cesti. Pred vkrcanjem v avtobusa smo razdelili še Miklavževo prvo darilo. To so bile prave pohodne nogavice. Drugo presenečenje je bila karta za ogled filma Jeti v Novem mestu.  Pred odhodom domov smo se ustavili še v Mcdonaldsu. Dan je prehitro minil.

Mentorica planinskega krožka