1. KAMIŠIBAJ FESTIVAL

V petek, 25. oktobra, smo na šoli organizirali 1. Kamišibaj festival.  Kamišibaj je papirnato gledališče. V japonščini kami pomeni papir, šibaj pa je gledališče. Izvajalca kamišibaja imenujejo kamišibajkar. Pri kamišibaju se odprejo vratca lesenega odrčka, ki se imenuje butaj in v katerega pripovedovalec vstavi svoje ilustracije. Kamišibajkar začne pripovedovati in pri tem iz okvirja vleče posamezne liste. Festival je potekal vse dan. V dopoldanskem programu so bili ilustriranih zgodb deležni učenci od 1. do 6. razreda, nato smo obiskali še Vrtec Mojca v Stari Cerkvi. Popoldanski program pa je bil namenjen zunanjim obiskovalcem. Letošnja rdeča nit so bile grške bajke, ki so jih interpretirali sedmošolci, in slovenske ljudske pravljice, ki so se jih lotili šestošolci. Odzivi gledalcev so bili zelo pozitivni in na počitnice smo se odpravili zelo zadovoljni.

Novinarski krožek