PLANINSKI POHOD OD ŠTALCERJEV DO KOČE PRI JELENOVEM STUDENCU

19.10.2019

Ta pohod je bil namenjen predvsem učencem, ki so se letos prvič vpisali v planinski krožek. Seveda so bili tudi drugi dobrodošli. Udeležilo se ga je 22 učencev naše šole, vseh skupaj pa 80 učencev. Poleg vodnikov in mentorjev se nam je pridružil tudi predsednik PD Kočevje, gospod Milan Mlakar. Zaradi pomanjkanja avtobusov, nas je isti avtobus  kar dvakrat odpeljati v Štalcerje. Čakanje smo si krajšali z zavezovanjem pohodnih čevljev in spoznavanju osnovnih pravil obnašanja planincev. Hoditi smo začeli ob 9,00. Prvi postanek je bil ob pašniku s posebno pasmo goveda. Postanki so bili še za spravljanje odvečnih oblačil, malico in pijačo. Pri Beljanovi koči nas je navdušil polh. Mirno je čepel sredi travnika in nam poziral. Nato je šel kar med nas in na drevo. Uživali smo v lovljenju padajočega listja in še marsičem. Do Koče pri Jelenovem studencu smo  hodili dobre tri ure. Koča je bila polna planincev, zato smo kar zunaj pomalicali, izpolnili dnevnike, se malo poigrali, fotografirali in odšli v dolino. Vse so že malo bolele noge, zato so bili otroci čakajočih staršev zelo veseli.

Mentorica PK: Majda Terbuc

(Obiskano 64 krat, Število ogledov danes: 1)