Od 8. septembra, pa vse do  13. oktobra, poteka nacionalni mesec branja z naslovom Beremo skupaj. Beremo lahko z bratom ali s sestro, s sošolcem ali prijateljem, če ne znamo, nam lahko bere mamica ali oči, babica ali dedek, učiteljica ali kdorkoli, ki zna brati. Beremo lahko revije, časopise, slikanice; najpogosteje pa beremo knjige. Vendar, dokler je knjiga zaprta, so v njej samo črke? Ne, nekaj se mora dogajati, saj ko jo odpremo, je takoj pred nami cela zgodba. Tu so osebe, ki jih še ne poznamo, pa najraznovrstnejše prigode in dejanja in boji; in včasih nastajajo morski viharji ali pa prihajamo v tuje dežele in mesta. Vse je nekako že v knjigi. Treba jo je le odpreti in brati, da jo doživimo.

Pretekli teden smo tako vsako jutro odprli knjige in se podali v svet branja in domišljije. Za 10 minut smo odplavali med platnice svojih knjig.

Tako smo tudi naredili uvod v novo sezono Bralne značke, ki se vsako leto začne 17. septembra, na dan zlatih knjig.

Šolska knjižničarka Katja Lazar