PROTEST PROTI PODNEBNIM SPREMEMBAM

Učenci OŠ Stara Cerkev smo se v četrtek, 14.3.2019, na sestanku šolske skupnosti in v petek, 15.3.2019,  pridružili protestu mladih, ki so v 64 državah na vseh celinah  protestirali  proti podnebnim spremembam in za podnebno pravičnost, ki pomeni pravico vseh ljudi do dostojnega življenja na čistem planetu.

Tudi mi se z različnimi akcijami  pridružujemo mednarodnemu protestu. Zavedamo se, da predstavlja podnebna kriza največjo grožnjo v zgodovini človeštva,  zato bomo:

• še  skrbneje ločevali odpadke,
  • zbirali star papir,
  • zmanjševali uporabo plastične in nerazgradljive embalaže,
  • organizirali čistilne akcije in
  • bolj vestno skrbeli za okolico šole.

Tako se bomo tudi letos pridružili  Slovenski filantropiji ob Dnevu za spremembe in Slovenski Karitas pri izvedbi Teka podnebne solidarnosti.

Mladi se ne nameravamo sprijazniti z izumrtjem, niti z življenjem v strahu in opustošenju. Imamo pravico živeti in doživeti svoje sanje in upe!

Učenci OŠ Stara Cerkev smo

PROTI