REZULTATI ŠOLSKEGA TEKMOVANJA IZ KEMIJE ZA PREGLOVA PRIZNANJA

V ponedeljek, 21. 1. 2019,  je  potekalo šolsko tekmovanje iz kemije.

Iz 8. razreda sta tekmovali dve učenki iz 9. razreda  pa trije učenci. Učenca Lovro Štemberger in Martin Kobola, sta bila prijavljena na tekmovanje a se ga nista udeležila.

1. RAZRED
IME IN PRIIMEK UČENCA ŠT. DOSEŽENIH TOČK/ŠT. MOŽNIH TOČK ODSTOTEK
Ajda Novak 24,5/34 72,0%
Jana Marin 24 /34 70,5%
Lovro Štemberger ni tekmoval

1. RAZRED
IME IN PRIIMEK UČENCA ŠT. DOSEŽENIH TOČK/ŠT. MOŽNIH TOČK ODSTOTEK
Pablo Porenta 28/40 70,0%
Tjaša Gorec 20/40 50,0%
Nik Bartol 17,5/40 43,7%
Martin Kobola ni tekmoval

Na državno tekmovanje se uvrstijo prvouvrščeni tekmovalci s šolskega tekmovanja v posamezni skupini, če dosežejo vsaj 50% točk in tisti, ki jih na podlagi doseženih rezultatov določi Komisija.

Na šolskem tekmovanju lahko osvoji bronasto Preglovo priznanje oziroma plaketo tekmovalec, ki je po svojih dosežkih v zgornji petini vseh tekmovalcev v državi.

Bronasto priznanje letos prejmejo vsi, ki so v 8. razredu dosegli na šolskem nivoju vsaj 28,5 točke in v 9. razredu 28 točk.

Iz  8. razreda se je na državno tekmovanje uvrstila Ajda Novak, iz 9. razreda pa Pablo Porenta, ki je prejel tudi bronasto priznanje.

mentorica: Eva Merhar