PLANINSKI TABOR BOČ

V soboto, 7.10.2023, smo se učenci in mentorice treh osnovnih šol iz Kočevja in okolice odpravili na dvodnevni planinski tabor na Boču. Boč je 978 metrov visok hrib, ki se nahaja v Krajinskem parku Boč, bolj natančno v Bočkem pogorju. Boč leži jugovzhodno nad Poljčanami. Na vrhu se nahaja jekleni komunikacijski razgledni stolp, ki je visok 20 metrov in so ga na vrhu Boča postavili leta 1962. Pod vrhom, natančno na nadmorski višini 658 metrov pa stoji Planinski dom na Boču, kjer smo bili tudi nastanjeni in od koder smo v soboto in nedeljo ubirali različne pohodne poti. Planinskega tabora se je z naše šole udeležilo osem učencev različnih starosti, nekateri že prav izkušeni planinci. Opravili smo več pohodov, prvi dan dopoldne vzpon do Planinskega doma na Boču in popoldne vzpon do stolpa, zvečer pa pohod z lučkami. Drugi dan so se starejši planinci odpravili po zahtevnejši poti na vrh Boča, mlajši pa so odšli do koče Velikonočnice. Kadar nismo hodili, smo dobro jedli in si polnili čas z različnimi družabnimi igrami, kvizom, športom, plesom in učenjem vezanja vozlov. Ves čas smo imeli čudovito sončno vreme, zato nam bo tabor na Boč še dolgo ostal v lepem spominu.

Julija Valentić, mentorica PK OŠ Stara Cerkev

(Obiskano 38 krat, Število ogledov danes: 1)