Nagradni izlet

V petek, 25.10. 2019, se je 24 učencev iz treh osnovnih šol udeležilo nagradnega izleta, ki ga, za svoje najbolj vestne risarje, vsako leto organizira radio Univox. Tako se je poučnemu izletu priključilo devet učenk naše šole. Letos je bil izlet daljši, saj smo  v avtobus vstopili že malo po pol osmi uri. Pot nas je najprej vodila v svet televizije, kjer nas je prijazna Katja popeljala po hiši RTV. Pokukali  smo v  maskirnico, kjer maskerka poskrbi za izgled nastopajočih. Po hodniku smo se sprehodili v garderobo z nešteto obešalniki. Veliki prostori so nam ponujali razgled na številne rekvizite, ki jih uporabljajo v različnih oddajah. Naj vam prišepnemo, da se Božičkove sani že počasi polnijo z darili. Bili smo tudi v pravem  studiu, kjer snemajo razvedrilne in  informativne oddaje  ter vreme. Nato smo se sprehodili peš do Tivolija. Napolnili smo lačne želodčke  in se malo sprostili z različnimi igrami. Kmalu pa so nas že čakali v Lutkovnem gledališču. Ogledali smo si zunanjost stavbe in ugotovili, da nas malo spominja na gasilsko zgradbo. Kustos Beni nam je odstiral skrivnosti v notranjosti gledališča. Ogledali smo si najvišjo, najbolj obiskano in najhladnejšo dvorano.  Ste vedeli, da je zadnja omenjena dvorana tako hladna, da dobiš ob vhodu vanjo čaj in odejo in da morajo igralci vsakih 45 minut prekiniti z vajo in zapustiti prostor, da se ogrejejo?  Kustos nam je pokazal prostore, v katerih pod spretnimi rokami mojstrov nastajajo lutke, dobivajo svoja oblačila in dokončno podobo. Ura druženja je hitro minila. Ob 14. uri smo zrli v stolp in čakali, da se je oglasil Martin Krpan s svojo kobilico.

Izlet je bil zanimiv in poučen. Ogledali smo si veliko stvari, ki si jih sicer težko predstavljamo in si jih nimamo možnosti ogledati sami.

Jadranka Erjavec

(Obiskano 8 krat, Število ogledov danes: 1)