Noč knjige se v Sloveniji, v slovenskem zamejstvu in širom sveta, odvija že vrsto let. Noč knjige spodbuja branje in povezuje bralce in kulturne ustanove.

Na svetovni dan knjige, 23. aprila, bodo v številnih krajih praznovali Noč knjige. To je noč, ko z lepoto in domišljijo prebujamo in podpiramo bralno navdušenje. Ne bo pa se praznovalo le 23. aprila – dogodki se vrstijo že skozi cel april in bodo segli tudi v maj.

Letos smo na naši šoli Noč knjige praznovali 18. aprila. Obiskala nas je pisateljica Nina Mav Hrovat. Ga. Nina najraje dela z otroki ter obožuje pravljice. Ta ljubezen jo je pripeljala do prvih lastnih avtorskih del. Napisala je že vrsto pravljic in nekaj kriminalk za mladino. Na Noči knjige nam je predstavila nekaj svojih del, pokazala kako odgnati strah, razložila kako diši prijateljstvo in nas naučila čarati.

Nekaj njenih del so mlajšim otrokom prebrale tudi osmošolke, ki so nato poleg učiteljic pomagale otrokom pri ustvarjanju.

Imeli smo se čarobno…in komaj čakamo naslednjo Noč knjige

Več fotografij si lahko ogledate galeriji.

knjižničarka Katja Lazar

 

(Obiskano 67 krat, Število ogledov danes: 1)