V soboto, 30.9.2023, smo se učenci in mentorice treh osnovnih šol iz Kočevja in okolice odpravili na pohod po Baragovi pohodni poti. Baragova pohodna pot je krožna pot, poimenovana po slovenskem misijonarju in škofu v Ameriki Frideriku Baragi. Začne in konča se v Trebnjem ter poteka mimo Belšinje vasi, Griča, Luže, Male vasi, Knežje vasi, Dobrniča, preko Grmade in Vrhtrebnjega. Dolga je 18 kilometrov in je vsezkozi označena ter opremljena s pojasnjevalnimi tablami.

Z naše šole, OŠ Stara Cerkev, se je pohoda udeležilo 15 učencev pod vodstvom nove mentorice, učiteljice Julije Valentić. Za prvi pohod v šolskem letu 2023/24 smo si izbrali gozdnati del Baragove pohodne poti, z izhodiščem v vasi Dobrnič. Prehodili smo tretjo etapo poti in uživali lepem vremenu in lepih razgledih po okoliških dolenjskih gričkih, vmes pa smo naredili postanek pri cerkvici sv. Jakoba na Vrhtrebnjem, kjer smo pomalicali, napisali planinske dnevnike in se nato spustili nazaj v vas Dobrnič, kjer nas je čakal avtobus in nas odpeljal nazaj domov. V Staro Cerkev smo se utrujeni, a polni vtisov, vrnili ob 15. uri.

Julija Valentić, mentorica PK OŠ Stara Cerkev

(Obiskano 38 krat, Število ogledov danes: 1)