Letošnjo prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku smo na šoli izpeljali že malo prej, in sicer 3. februarja, kajti letošnji praznik je bil ravno v času prestavljenih zimskih počitnic. Na tradicionalni prireditvi so sodelovali učenci razredne in predmetne stopnje. V programu, ki sta ga vodila Gal Arh in Tijana Panič, so sodelovali Otroški in Mladinski pevski zbor, osmošolci in devetošolci z deklamacijama Prešernovih pesmi, petošolci z Župančičevim Pismom, Ažbe Kajfež pa pesmico učiteljice Martine, ki jo je napisala, ko je še sama gulila šolske klopi. Učenci, ki obiskujejo kočevsko Glasbeno šolo, so zaigrali na violončelo, saksafon in kitaro. Tako so se  na inštrumentih predstavili Sara Caserman Peteh, Daša Bartol in Matic Poje. Navdušili so nas tudi učenci, ki obiskujejo izbirni predmet ansambelska igra, saj so se predstavili z izvirno glasbeno točko. Prireditev smo zaključili s podelitvijo literarnih, likovnih in glasbenih nagrad in z mislijo: »Naj živi kultura, kultura smo mi vsi.« Nagrajena dela pa lahko še ves februar občudujemo v šolski avli.

Novinarski krožek