Koledarsko leto 2022 smo na šoli zaključili s prireditvijo ob počastitvi državnega praznika dneva samostojnosti in enotnosti. Devetošolki Ajda in Sara sta pripravili šolski radio. Učencem sta predstavili pomen praznika in njegovo zgodovino. Letos je namreč Slovenija praznovala že triindvajseto  obletnico plebiscita, dneva ko smo se Slovenci v večini odločili, da želimo živeti v samostojni, enotni in svobodni Sloveniji. Oddajo na šolskem radiu je popestrila še slovenska glasba, učencem pa je spregovorila tudi ravnateljica.

Ker je bil zadnji dan kulturni dan, smo praznovanje dneva samostojnosti in enotnosti nadaljevali z ogledom slovenskega filma Gajin svet 2, ki je nadaljevanje uspešnice iz leta 2018. Film obravnava probleme, ki jih srečujemo v današnjem času kot sta ločitev staršev in nevarnosti svetovnega spleta. Nagovarja tako mlade, najstnike, pa tudi odrasle. Učenci so uživali v igri prekaljenih slovenskih igralcev, pa tudi mladi igralci so se odlično odrezali. V filmu so nastopili Uma Štader, Sebastian Cavazza, Enej Černe Berčič, Neža Smolinsky, Jurij Zrnec, Katarina Čas, Bojan Emeršič in drugi.

Predpraznični dan so učenci zaključili v šoli, kjer so v razredu pripravili obdarovanje in zabavo.

Ajda Bartolme