V 5. razredu res ni nikoli dolgčas. Tokrat je za čudovit športni dan poskrbela ekipa športnih učiteljev, razredničarki in učitelja v CŠOD Jurček.
Iz šole smo se odpravili peš do Kočevja. V CŠOD-ju smo se razdelili v 2 ekipi.  Spoznali in preizkusili smo se v lokostrelstvu. Priznamo, v filmih je videti veliko bolj enostavno. Nato smo se odpravili še na dogodivščino s kanujem po reki Rinži. Večina se je prvič spoprijela z veslom in veslanjem.
Z navdušenjem smo veslali iz Gaja do otočka na Rinži pri Kmečkem trgu. Pomahali so nam mnogi Kočevci in nekateri starši, ki so nas prišli pogledat v mesto. Zagotovo se nam bodo v spomin vtisnile tudi belouške, ki so se grele na soncu pri mostu.
Po krajšem premoru v Jurčku smo se vrnili v šolo. Seveda, peš. Bravo, petošolci! Bil je fantastičen dan!

5.a in 5.b