PLANINSKI POHOD S STARŠI

V soboto, 8.6.2019, smo izvedli še zadnjo turo v letošnjem šolskem letu. Namenjena je bila učencem in njihovim staršem. Iz naše šole se je pohoda udeležilo 19 učencev, 1 bratec, ki še ni član planinskega krožka in 10 staršev. Vseh skupaj nas je bilo za dva polna avtobusa. Na pot smo krenili že ob šestih zjutraj. S krajšim postankom na avtocestnem počivališču smo se pripeljali na Mariborsko Pohorje v bližino hotela Bellevue. Po lažji markirani poti smo se povzpeli da Mariborske koče. Po kratkem postanku smo pot nadaljevali do Ruške koče na Arehu 1246 m visoko. Pred kočo je velik urejen prostor, kjer smo se malo odpočili, okrepčali in izpolnili dnevnike. Pot smo nadaljevali do razglednega stolpa. Skoraj vsi smo se povzpeli na 20 m visok stolp. Pred nami se je odprl pogled na Maribor in vrhove v okolici. Po krožni poti smo se vrnili do avtobusa. Med vožnjo nas je učiteljica Tinkara seznanila z značilnostmi Maribora in njegovo zgodovino. Zaradi časovne stiske smo morali vzpon na Kalvarijo odpovedati. Smo se pa zato ustavili na Trojanah in se posladkali z njihovimi krofi in sladoledom. Med vožnjo domov smo že kovali plane za pohode v naslednjem šolskem letu.

Mentorica PK: Majda Terbuc