Novembrskega pohoda na Blegoš se je iz naše šole od prijavljenih 22 učencev udeležilo 19 učencev. Že na avtobusni postaji smo preverili ustreznost obutve. Čeprav se je obetal lep sončen dan, smo pričakovali burjo. Zato smo preverili, če imamo s seboj tudi kape in rokavice. Na avtobusu ni nikoli dolgčas in tako je bilo tudi danes. Pogovori, igre, smeh, opazovanje narave, malo nagajanja in spanja in že smo se pripeljali v vas Leskovica. Po malici smo krenili na pot. Zaradi strmega vzpona nam je kmalu postalo vroče. Kratek počitek smo imeli na Jelencih, kjer je zavetišče gorske straže. Pot smo nadaljevali do koče pod Blegošem in čeprav že malo utrujeni nadaljevali po najstrmejšem delu do samega vrha. Med potjo in na vrhu smo videli veliko vojaških bunkerjev. Na vrhu smo po planinsko krstili novince. Za spomin smo naredili še par fotografij in se zaradi burje hitro spustili do koče. Po počitku smo se vrnili v dolino po isti poti. Po peturni hoji smo se razveselili  pogleda na čakajoči avtobus. Domov smo se vrnili v temi.

Planinski krožek

(Obiskano 25 krat, Število ogledov danes: 1)