V mesecu februarju je bila naša tema Slovenija, kulturna dežela, v znamenju kulturnega praznika.

Spoznali smo, kdo je France Prešeren in da je avtor naše himne. Ogledali smo si kratek posnetek o njegovem življenju.

Sledil je pust in z njim pustno rajanje. Že v dopoldanskem času, smo skupaj z ostalimi učenci razredne stopnje imeli pustni sprevod po šoli in nato še po vasi. V podaljšanem bivanju so učenci predstavili svojo pustno masko in nato zaplesali in rajali. Predhodno smo učilnico okrasili z barvnimi verigami. Na hodniku smo izdelali skupinskega klovna.

Sodelovali smo na ustvarjalno-dobrodelnem natečaju RIŠEM ZA PRIJATELJA. Letošnja tema je bila ŠPORT. Učenci, ki so želeli sodelovati in prinesli pisna soglasja staršev, so ustvarjali na temo športa, ki ga poznajo in jim je všeč. Risbe smo oddali in sedaj čakamo, če bo morda katera nagrajena. Učenci so bili pri risanju zelo ustvarjalni.

Z vstopom v šolo, so učenci spoznali veliko novih prijateljev. Kako pomembno je prijateljstvo in kaj vse lahko s prijatelji počnemo, smo spoznali preko deklamacije Zvezdane Majhen: Prijatelji, s katero bomo nastopili na prireditvi Pozdrav pomladi, ki bo v četrtek, 28. 3. 2024, ob 18. uri.

Toplo vreme nas že razvaja in naznanja na pomlad, tako da bo to naša tema v mesecu marcu.

Zapisala: Tina Gril, učiteljica OPB 1