Ljubljanski maraton je velik mednarodni dogodek, ki vsako leto privabi več kot 20.000 tekačev z vsega sveta.

Prejšnji konec tedna je bila Ljubljana v znamenju 27. Volkswagen ljubljanskega maratona. Največji športno-rekreativni dogodek v državi se je v soboto dopoldne začel z Lumpi tekom, v katerem so se najmlajši tekači pomerili v teku na 200 metrov. Sledili so teki osnovnošolcev in popoldne ob 16. uri še tek srednješolcev na 3150 m. V nedeljo so bili na programu teki na 10, 21 in 42 km, tek na 42 km je štel tudi za državno prvenstvo.

Osnovnošolci smo se na tek prijavljali pri učiteljih športne vzgoje. Pri njih smo dobili tudi štartno številko s posebnim čipom, ki merijo čas. Pretekli smo lahko 600, 1350 ali 1800 metrov. Za tiste, ki smo pridno trenirali, je taka razdalja mala malica. Nekoliko bolj so se morali potruditi dijaki srednjih šol, saj so se  spopadli s 3150 metrov dolgo progo.  Na otroške teke se je letos prijavilo skoraj 9000 mladih tekačev. Z naše šole nas je bilo 36, spremljali pa so nas učitelji športa Bojan, Jože in Julija. Hvala jim za to res enkratno izkušnjo.

Seveda smo se na koncu nagradili z obiskom znane restavracije s hitro hrano.

Novinarski krožek

(Obiskano 50 krat, Število ogledov danes: 1)