V soboto, 11. 3. 2023, smo se z učenci z Osnovne šole Stara Cerkev, Osnovne šole Zbora odposlancev in Osnovne šole Ob Rinži odpravili na pohod na Grmado. Iz Kočevja smo se z avtobusom odpeljali ob 8.00. Po kratki vožnji smo prispeli v Podpeč, kjer smo začeli našo pot. Mimo cerkvice smo se povzpeli do koče na Kamen vrhu. Tam smo pomalicali, nato pa nadaljevali pot proti Grmadi. Po nekaj neuspelih poskusih smo le našli pravo pot, ter po dobri uri hoje prispeli do koče na Grmadi. Tam smo pomalicali, napisali Dnevnike, se malo lovili in igrali nato pa se spustili v dolino. Da nam je pot hitreje minila, smo jo popestrili z igrico »Kdo bo naredil največjo kepo!«. 10 minut do 4 smo prispeli na železniško postajo v Ortneku, ob 4 pa se povzpeli na vlak, ki nas je odpeljal nazaj domov.

Maša Blažič, PK Stara Cerkev