Odkar je UNESCO 23. april proglasil za svetovni dan knjige, ga slavimo po vsem svetu.

Ker ima noč svojo moč, smo se bralni navdušenci odločili, da branje potegnemo v noč. Tako smo po dveh dooolgih letih premora, zaradi nepotrebnega virusa, ki nam je zagodel marsikatero nevšečnost, končno na šoli organizirali Noč knjige.

Udeležili so se je bralni značkarji = pridni bralci, od 1. – 6. razreda. V goste smo povabili upokojenke Društva upokojencev Kočevje, ki so učencem prvega izobraževalnega obdobja na zanimiv in hudomušen način prebirale različne pravljice, po katerih so otroci nato tudi ustvarjali.

Učence drugega izobraževalnega obdobja pa sta obiskali pisateljica ter direktorica Zavoda Putscherle, centra za raziskovanje, kulturo in ohranjanje kulturne dediščine, Anja Moric in ilustratorka otroških knjig Barbara Koblar. Učencem sta predstavili  knjigo Čebelarske domislice Jurija Jonkeja. Veliko so se naučili o čebelah ter roje čebel tudi sami izdelali. Le ti sedaj krasijo šolsko avlo.

Več fotografij

Knjižničarka, Katja Lazar