POHOD NA VRH ROGA IN DO PODSTENIC
V soboto, 20.10.2018, se je ob osmih zjutraj zbralo pred našo šolo 25 mladih planincev s svojo mentorico Majdo. Pridružili smo se učencem ostalih dveh kočevskih šol in se z dvema avtobusoma odpeljali do Žage Rog. Tam so nas že čakali planinci iz Novega mesta in Trebnjega. Ogledali smo si ostanke žag in vodnjakov in izvedeli veliko zanimivega o zgodovini tega kraja. Po označeni poti smo se povzpeli na vrh Roga (110m). Nekateri so se povzpeli na razgledni stolp in uživali v razgledu. Po krožni poti smo se vrnili do Žag. Edino mi smo se peš odpravili do več kot pet kilometrov oddaljenih Podstenic. Tu so nas čakale hrenovke, čaj, kostanj, med in domače sadje. Po prijetnem druženju smo si ob vodenju ogledali še čebelarski muzej. V njem smo izvedeli vse o delovanju čebelarskega društva, življenju čebel in zgodovini vasi. Zelo zanimiva je velika maketa vasi, ki jo je izdelal gospod Prelesnik iz Kočevja. Vsi so se čudili kondiciji naših učencev, ki jim je bila ta pot ena lažjih.

Planinski krožek

(Obiskano 28 krat, Število ogledov danes: 1)