OBVESTILO ŠOLSKE SKUPNOSTI

TEDEN SLOVENSKEGA FILMA na OŠ Stara Cerkev

Mislimo film, živimo film – od 11. do 15. novembra

Na  šoli se bomo v Tednu slovenskega filma posvetili filmski umetnosti in ustvarjalnosti in se tako poklonili stoti obletnici rojstva Franceta Štiglica. Pri RU in urah slovenščine si bomo ogledali izbrane slovenske filme, ki nam jih je na našo željo posredoval Slovenski filmski center: Poletje v školjki 1 in 2, Cvetje v jeseni, Kekčeve ukane, Sreča na vrvici in Pastirci.

Slovenski teden filma je projekt, ki se bo v Sloveniji vsako leto odvijal v tednu okrog rojstnega dne Franceta Štiglica, ki velja za velikega klasika in pionirja slovenskega filma.   Projekt organizira Slovenski filmski center v sodelovanju z Ministrstvom za kulturo, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom Republike Slovenije za šolstvo. Z novim projektom želijo  povezati kulturne ustanove in povečati dostopnost, sistematičnost in dolgoročnost filmske vzgoje.

Prirejeno po: https://www.film-center.si/sl/novice/7811/slovenski-teden-filma/

Irena Hodnik, mentorica ŠOLSKE SKUPNOSTI